Slavnostní zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě

Mimořádné zvonění v katedrále sv. Víta v sobotu 28. března 2015.

C130-015-A_Mimoradne_zvoneni_Zahajeni_letni_turisticke_sezony_na_PHPomalu se stává tradicí, že zvony svatovítské katedrály jsou součástí slavnostního zahájení letní turistické sezóny na Pražském hradě.

Pražský hrad na sobotu 28. března 2015 chystá u příležitosti zahájení letní sezony den otevřených dveří. Návštěvníci si budou moct zdarma prohlédnout nejvýznamnější objekty. Akce bude zahájena v 10 hodin u Matyášovy brány průvodem historických postav. Průvod půjde přes druhé nádvoří, směrem ke Zlaté bráně. Při vstupu průvodu na III. nádvoří se rozezní zvony katedrály sv. Víta.

Hrad bude zdarma otevřen od 10:00 do 16:00. Návštěvníci si tak bez vstupenky budou moct prohlédnout prostory katedrály, Starého královského paláce, Baziliky sv. Jiří, Rožmberského paláce, ale i Zlatou uličku nebo expozici Příběh Pražského hradu. Volný vstup se ale nevztahuje na Jižní věž katedrály sv. Víta a expozice Svatovítský poklad, Obrazárnu Pražského hradu a výstavu o Hradní stráži v Prašné věži – Mihulce.

Kromě průvodu historických postav, který povede početná skupina bubeníků, jsou připravena i divadelní, taneční a hudební představení, v plánu je třeba koncert Hudby Hradní stráže. Lidé se také budou moct vyfotit v historických kostýmech Barrandov Studia, které zajišťuje kompletní kostýmní a maskérský servis průvodu. Jeho fundus kostýmů a rekvizit patří k největším v Evropě. Obsahuje na 300 000 kostýmů od středověku po současnost, z nichž se mnohé objevily ve slavných historických či výpravných filmech.C130-015-B_Mimoradne_zvoneni_Zahajeni_letni_turisticke_sezony_na_PH

 


(zpracováno s využitím otevřených a agenturních zdrojů a vlastního archivu, ilustrace – Wikimedia Commons/vlastní archiv, CC-BY-NC-SA)

Vážený čtenáři, děkujeme Vám za Vás komentář.