Zvonice Novoděvičího kláštera v Moskvě je v plamenech

C252-001-A_Zvonice Novoděvičího kláštera v Moskvě je v plamenechV centru Moskvy dnes  večer, 15. března 2015, vzplanula zvonice slavného Novoděvičího kláštera. Celá vrchní část stavby z konce 17. století je podle hasičů v plamenech. Oheň už se rozšířil i na okolní okrasné stromy a domky stavbařů. Klášter, který je největší v Moskvě, je od roku 2004 také památkou UNESCO. O požáru informovala ruská agentura Interfax s odkazem na místní bezpečnostní zdroje.

Podle zdrojů serveru newsru.com oheň zachvátil zvonici Novoděvičího kláštera v neděli večer. svědci uvedli, že plameny šlehají až nad zdi kláštera. Na místě je 16 hasičských jednotek, na záchraně kláštera se podílí nejméně 58 lidí. Plameny zatím podle agentury TASS nikoho nezranily. Kromě zvonice vzplanuly i provizorní domky stavbařů a okolní okrasné stromy. Hašení podle nepotvrzených informací komplikuje nedostatek vody, zvažuje se přivolání vrtulníků.C252-001-B_Zvonice Novoděvičího kláštera v Moskvě je v plamenech

C252-001-C_Zvonice Novoděvičího kláštera v Moskvě je v plamenechNovoděvičí klášter je největší klášter v Moskvě. Založen byl roku 1524, části jsou  ze 17. století. Právě zvonice byla dominantou kláštera. Zdaleka viditelná věž z roku 1690 je vysoká 72 metrů. Areál je znám zejména okolním hřbitovem, kde našly poslední odpočinek mnohé známé osobnosti ruských a sovětských dějin. Od roku 2004 je na uveden na seznamu světových památek UNESCO.

Možnou příčinou vzniku požáru jsou probíhající stavební a rekonstrukční práce na zvonici.

(zdroj: agentura ČTK/TASS/RIA)

Vážený čtenáři, děkujeme Vám za Vás komentář.