Modlitba za národ

210-017-A_Modlitba za národJeho Eminence kardinál Dominik Duka povzbuzuje všechny občany, kterým není osud našeho národa lhostejný, aby se sešli každého 28. dne v měsíci v 16.15  hodin na bohoslužbě za náš národ ve Svatováclavské kapli katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Odkud se přejde do baziliky sv. Jiří k hrobu sv. Ludmily, babičky patrona naší země sv. Václava. 


Vážení a milí,

obracím se na některé z Vás opět, na některé poprvé s prosbou o modlitbu za národ. Každého 28. dne v měsíci se budeme modlit ve Svatováclavské kapli katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v 16.15 hod. (před tím se ještě modlíme taky růženec od 15.45 hod) a pak jdeme pak průvodem do baziliky sv. Jiří, kde se modlíme u sv. Ludmily.

K této společné modlitbě jste všichni upřímně zváni. Kdo nebude moci přijít do katedrály a baziliky sv. Jiří, prosím, připojte se k nám na svém místě, také v průběhu měsíce podle Vašich možností. Můžete se také připojit k dobrovolnému půstu 28. dne v měsíci. Prosím, rozšiřte také tuto modlitbu ve svém okolí, svým známým.

Za ctitele sv. Václava a sv. Ludmily S. M. Dominika J. Bohušová OP, Arcibiskupství pražské

210-017-B_Modlitba za národ


Ke společné modlitbě se může každý přidat. Text modlitby je ke stažení zde, ve větším rozlišení zde, jako brožura zde. Plakátek je k dispozici zde.

Vážený čtenáři, děkujeme Vám za Vás komentář.